Nieestetyczne bruzdy na piętach potrafią zepsuć nawet najmodniejszą letnią stylizację. Jeśli zamiast sandałów na nogach znów lądują trampki, najwyższy czas zrobić coś z popękaną skórą, która nie tylko wygląda nieprzyjemnie – sprawia też ból podczas chodzenia, a z czasem doprowadza do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.

Skóra stóp wymaga nawodnienia i nawilżenia

Czynników mających wpływ na pękanie pięt jest mnóstwo – głównym zaniedbaniem jest niewystarczające nawilżanie skóry stóp. Rogowacenie naskórka miewa również podłoże genetyczne, na które co prawda nie mamy wpływu, ale któremu można zapobiec. Ciasne obuwie czy skarpetki ze sztucznych tworzyw również przyczyniają się do szybszego rogowacenia skóry. Również przyczyną brzydko wyglądających pięt może być również nadwaga. Jeśli na co dzień nie stosujemy żadnych peelingów ani kremów nawilżających, pięty stają się przesuszone, a następnie pękają, powodując powstanie nieestetycznych bruzd. Wniosek? Nie zaniedbujmy pielęgnacji stóp!

Pękająca skóra stóp: nawilżenie to podstawa

Skutecznym sposobem na pozbycie się zrogowaciałych pięt jest stosowanie kremów lub maści nawilżających, których zadaniem jest nie tylko dostarczenie skórze dodatkowej porcji wilgoci, ale także jej regeneracja. Składnikiem, który pomoże nam w poprawie stanu skóry wokół pięt, jest wazelina połączona ze składnikami aktywnymi. Dzięki swoim właściwościom zatrzymuje wodę, a co za tym idzie, nawadnia i nawilża skórę.

Jeśli chcemy dostarczyć popękanej skórze porządną dawkę nawilżenia, możemy podarować jej witaminę A + E w postaci emulsji nawilżających. U podologa bez problemu znajdziemy produkty do regeneracji skóry, które następnie należy systematycznie stosować.

Pamiętajmy o pielęgnacji stóp

Wszelkie zaniedbania w okolicy stóp zauważamy dopiero wraz z przyjściem ciepłych dni – o wiele za późno, aby skutecznie zadbać o ich kondycję. Dlatego warto pielęgnować stopy przez cały rok, stosując nie tylko kremy nawilżające czy maści, ale także peelingi oraz regenerujące kąpiele.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0