Słabe paznokcie spędzają Ci sen z powiek? Aby przywrócić im dawną kondycję, powinnaś skupić się na właściwej pielęgnacji. Istotne będzie również wyeliminowanie czynników, które mogą mieć wpływ na nadmierną łamliwość. Przyczyn takiego stanu rzeczy istnieje całkiem sporo: winą nie trzeba obarczać więc wyłącznie częstych wizyt w salonie kosmetycznym. Co sprawia, że płytka jest osłabiona? Jak zaradzić pękaniu paznokci?

Gdy płytka pęka – jakie są tego przyczyny?

Nieprawidłowa pielęgnacja to najczęstsza przyczyna tego, że płytka jest słaba i łamliwa. Częste narażanie jej na działanie czynników zewnętrznych również należy do grzeszków, których na co dzień nawet nie zauważamy. Co szkodzi paznokciom? Oprócz zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem środków chemicznych do czynników osłabiających należy: częste namaczanie dłoni w wodzie (szczególnie tej z detergentami), brak nawilżania, stosowanie niewłaściwych akcesoriów do ścierania płytki, a także ich obgryzanie. Na stan płytki wpływ ma również dieta, wiek oraz tryb życia. Dlatego tak ważne jest, aby przyjrzeć się swoim dłoniom i czym prędzej zastosować wobec nich odpowiednie środki zapobiegawcze.

Jak poradzić sobie z łamliwością?

Pękające paznokcie to problem wielu kobiet. Częste zabiegi kosmetyczne oraz domowe sposoby na piękne dłonie czasem przynoszą więcej szkody niż pożytku. Ustalenie przyczyny pozwoli polepszyć ich stan i zapobiec łamliwości.

Jeśli dłoniom szkodzą środki myjące, warto na czas sprzątania ubierać specjalne rękawice, które nie zmoczą dłoni i uchronią skórę przed działaniem detergentów. Nawilżanie w postaci kremów natłuszczających oraz olejków wzmocni paznokcie i zapobieganie ich pękaniu. Kosmetyki tego typu należy stosować regularnie, aby dłonie mogły cieszyć się działaniem wartościowych, zawartych w nich składników. Czas również pozbyć się nawyku obgryzania paznokci, co osłabia szczególnie dystalne (przednie) części płytki. Niedobory witamin i minerałów również mogą przyczynić się do osłabienia. Warto przyjrzeć się swojej diecie i wprowadzić do niej żywność bogatą w witaminy A, E i D, a także krzem i wapń.


Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0