Utrudniające komfortowe poruszanie się swędzenie i pieczenie, nieprzyjemny zapach oraz skłonności do nawrotów sprawiają, że grzybica paznokci u nóg bywa istnym przekleństwem. Choroba ta najczęściej wywołana jest przez tak zwane dermatofity, rzadziej przez grzyby z rodzaju Candida (drożdżaki) lub pleśniowce. Leczenie grzybicy często bywa procesem niezwykle czasochłonnym i wymagającym, należy zatem nie tylko znajdować się pod stałą opieką dermatologa, ale także regularnie stosować specjalistyczne preparaty.

Przyczyny choroby

Grzybica paznokci często jest kolejnym etapem po tym, gdy drożdżaki lub pleśniowce opanują powierzchnię stopy. Mogą one dostać się do uszkodzonego w wyniku skaleczenia lub nieprawidłowego obcięcia paznokcia.

Istnieje jednak wiele dodatkowych czynników, które ułatwiają rozwój choroby. Drożdżaki i pleśniowce atakują przede wszystkim paznokcie, które osłabione są wskutek chorób ogólnoustrojowych (otyłość, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe), długiego zażywania antybiotyków lub leków immunosupresyjnych. Rozwojowi choroby sprzyja także wilgotne, ciepłe środowisko, które powstaje w skutek noszenia zbyt ciasnego obuwia, niedokładnego wycierania nóg po kąpieli oraz noszenia skarpet z tworzyw sztucznych. Z tego powodu do zakażenia często dochodzi na basenie, w saunie czy w publicznych toaletach.

Objawy choroby

Kiedy należy udać się do dermatologa i sięgnąć po specjalistyczny preparat na grzybicę paznokci? Sygnałem do podjęcia działania powinny być zmiany na paznokciach, przede wszystkim na wolnym brzegu oraz po bokach, do których można zaliczyć przede wszystkim przebarwienia, rozwarstwienie i łuszczenie się płytki oraz występujące zgrubienia. W bardziej zaawansowanym stadium choroby we znaki mogą dać się również problemy z aktywnością fizyczną (drętwienia, ból) oraz nieprzyjemny zapach.

Warto pamiętać jednak o tym, że niektóre z objawów mogą sugerować również inne choroby, dlatego przed rozpoczęciem leczenia i stosowaniem preparatów należy udać się do dermatologa.

Jak leczyć grzybicę u nóg?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że leczenie grzybicy paznokci u nóg jest konieczne, choroba nigdy bowiem nie ustępuje sama. Brak reakcji i odpowiednich działań może prowadzić do przewlekłego i postępującego przebiegu choroby, która będzie trudna do pokonania.

Zaobserwowanie którychkolwiek z objawów powinno wiązać się z natychmiastową wizytą u dermatologa. Leczenie grzybicy wiąże się przede wszystkim z dbaniem o higienę nóg oraz przyjmowanie – często wielomiesięczne, także po ustaniu choroby – powierzchniowe i doustne odpowiednich preparatów wskazanych przez lekarza. Profesjonalne preparaty znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Oferujemy m.in. maść AARKADA, która pomoże zachować odpowiedni stan nóg oraz AARKADA płyn ochronny. Są to produkty, które mogą być stosowane nie tylko podczas leczenia choroby, ale również zapobiegawczo. Proponujemy bowiem preparaty, które działają wzmacniająco, pielęgnacyjnie i ochronnie na skórę i strukturę paznokcia.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0